ادعای پنتاگون درباره انتقال جنگنده‌های سوری به پایگاه حمیمیم

رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقامات وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مدعی شدند، نظام سوریه تمامی‌ جنگنده‌هایش را به پایگاه حمیمیم روسیه در شهر لاذقیه در س

سی‌ان‌ان: پنتاگون بازنگری تسلیحات هسته‌ای را آغاز کرد

ایرنا نوشت: شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: پنتاگون بازنگری در باره سیاست استفاده از تسلیحات هسته ای خود را که از آن می توان به عنوان نمایش بازگشت وتاک

پنتاگون آزمایش موشکی ناموفق کره شمالی را تایید کرد

ایرنا نوشت: وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» با تایید خبر آزمایش موشکی ناموفق کره شمالی در سواحل دریای ژاپن اعلام کرد که این موشک چند ثانیه پس از پرتاب من

رئیس اسبق پنتاگون و سیا: هدف اولیه طراحی مادر بمب‌ها، تاسیسات ایران ب

وزیر دفاع سال‌های 2011 تا 2013 آمریکا و رئیس پیشین سیا در یک مصاحبه گفته که هدف اولیه واشنگتن از طراحی «مادر همه بمب‌ها»، حمله احتمالی به تاسیسات غنی

پنتاگون از استقرار نسل پنجم جنگنده اف 35 در اروپا خبر داد

چند روز بعد از دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با دبیرکل ناتو، وزارت دفاع آمریکا از استقرار نسل پنجم جنگنده‌های اف 35 در خاک اروپا خبر داد.

پنتاگون دلیل استفاده از "مادر بمب‌ها" در افغانستان را اعلام کرد

وزارت دفاع آمریکا دلیل استفاده از بزرگ‌ترین بمب غیرهسته‌ای این کشور در افغانستان را اعلام کرد که اخیرا در ولایت ننگرهار علیه داعش استفاده شده است.

اذعان پنتاگون به کشتار اشتباهی نیروهای کُرد در سوریه

پنتاگون اذعان کرد در حمله هوایی ائتلاف در «الطبقه» در سوریه حداقل 18 نیروی کُرد به اشتباه کشته شدند.

اعتراف تازه پنتاگون درباره یمن

ایسنا نوشت: وزارت دفاع آمریکا اذعان کرد که تعدادی نیروی آمریکایی در داخل خاک یمن برای مبارزه با گروه القاعده در شبه جزیره عرب حضور دارند.

اعتراف پنتاگون به حضور نیروهای آمریکایی در یمن

وزارت دفاع آمریکا اذعان کرد که تعدادی نیروی آمریکایی در داخل خاک یمن برای مبارزه با گروه القاعده در شبه جزیره عرب حضور دارند.

واکنش روسیه به ادعای پنتاگون درباره سوریه

ایسنا نوشت: وزارت دفاع روسیه امروز (چهارشنبه) از اظهارات مطرح شده از سوی پنتاگون در مورد "کارآمدی" حمله آمریکا به پایگاه الشعیرات سوریه انتقاد کرد.

انتقاد وزارت دفاع روسیه از ادعای پنتاگون درباره "کارآمدی" حمله اخیر ب

وزارت دفاع روسیه امروز (چهارشنبه) از اظهارات مطرح شده از سوی پنتاگون در مورد "کارآمدی" حمله آمریکا به پایگاه الشعیرات سوریه انتقاد کرد.

روسیه تعلیق توافق هوایی با آمریکا در سوریه را به پنتاگون ابلاغ کرد

سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این کشور اجرای توافقنامه مربوط به هماهنگی پروازها در سوریه با آمریکا را از جمعه‌شب متوقف کرده است.

پنتاگون: درباره احتمال دست داشتن روسیه در حمله شیمیایی ادلب تحقیق می‌

یک منبع در وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که کشورش درباره احتمال دست داشتن روسیه در حمله شیمیایی به شهرک "خان شیخون" در حومه ادلب سوریه تحقیق می‌کند.

مسکو رسماً پنتاگون را از لغو توافق امنیت پرواز در سوریه مطلع کرد

تسنیم نوشت: مسکو رسما لغو توافق امنیت پرواز و بسته شدن کانال ارتباطی با واشنگتن برای هماهنگی پروازها را به اطلاع وزارت دفاع این کشور رساند.

روسیه رسماً پنتاگون را از بسته شدن کانال ارتباطی برای امنیت پرواز مطل

روسیه، رسماً پنتاگون را از تعطیل شدن کانال ارتباطی برای امنیت پرواز و جلوگیری از درگیری‌ها در سوریه مطلع کرده است.

بیانیه پنتاگون درباره جزئیات حمله موشکی به سوریه

وزارت دفاع آمریکا، جزئیات حمله موشکی بامداد جمعه به یک پایگاه هوایی در سوریه را که به بهانه حادثه شیمیایی ادلب صورت گرفت، منتشر کرد.

بیانیه پنتاگون درمورد حمله آمریکا به سوریه

پنتاگون اعلام کرد که 59 موشک از نوع توماهاک فرودگاه نظامی در جنوب شرق شهر حمص را هدف قرار داد.